Відповідно до чинного Кодексу про банкрутство та постанови КМУ №865 від 2 жовтня 2019 року продаж майна у справах про банкрутство фізичних чи юридичних осіб з 21 жовтня 2019 року відбувається тільки на електронних аукціонах в дворівневій електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Посилання на правила та норми роботи з ЕТС.

Які активи можна буде купити на цих аукціонах?

Передбачається, що абсолютно все майно підлягатиме продажу на електронних торгах. Відповідно це може бути будь яке рухоме чи нерухоме майно(житловий будинок, квартира), земельні ділянки, транспортні засоби, цілі майнові комплекси, акції та навіть цінні папери.

Покрокова інструкція для учасників торгів

1.Ознайомитись зі списком лотів. Лоти можна знайти в розділі "Аукціони"
2.Зареєструватись на майданчику. Реєструючись на майданчику покупець повинен вказати інформацію про себе, зокрема ПІП, ІПН, адресу електронної пошти, контактний номер телефону
3.Подати заявку на участь в торгах по обраному лоту (лотах). Заявка на участь в торгах повинна містити інформацію про покупця, а також закриту цінову пропозицію
4.Сплатити гарантійний внесок. Гарантійний внесок становить 10% від стартової суми продажу лота, та повинен бути зарахований на банкіський рахунок майданчика, з якого учасник буде брати участь в аукціоні за 1 год кінцевого терміну подачі пропозицій.
5.Взяти участь в аукціоні. В день проведення аукціону перевірте стабільність доступу в Інтернет. Аукціон може тривати від 30 хв і буде залежати від кількості учасників.
6.Вчасно сплатіть запропоновану ціну за лот. Після аукціону необхідно:підписати протокол торгів, укласти договір та сплатити запропоновану Вами ціну. Дотримуйтесь строків виконання.

Яка вартість участі в торгах?

Для участі в аукціоні з продажу майна банкрутів потенційному учаснику необхідно сплатити гарантійний внесок що становить 10% від початкової вартості лоту.

Після закінчення аукціону з суми гарантійного внеску переможця вираховується винагорода майданчика, що залежить від ціни продажу лота та визначається на рівні (див. таблицю 2.8. в Розділі Тарифи)

Розмір прожиткового мінімуму становить 2007 грн, перевірити актуальність прожиткового мінімуму можна за посиланням

Онлайн торги: коротко про те, як буде

Як вже згадували вище, система продажу майна банкрутів буде дворівнева. Складатиметься з адміністратора центральної бази даних і модуля аукціону та багатьох майданчиків.

Закладено аукціони двох типів:

Зауважимо, такі ж види аукціонів застосовують й для ФГВ у системі Прозорро.Продажі. Тож досвід роботи в них вже є, механізм технічно відпрацьований.

Як передбачає Кодекс, замовник аукціону оголошує про проведення першого аукціону протягом 20 днів з дня отримання згоди на продаж майна або ж тоді, коли його умови визначить суд. Під час продажу на аукціоні права вимоги про його проведення також повідомляють й боржника.

Максимальна прозорість і допуск: це як?

Замовник аукціону забезпечує доступ до відомостей про майно, що підлягає продажу, а також можливість ознайомитися з майном за його місцезнаходженням. Доступ до такої інформації в електронній системі, є безоплатним та вільним.

У системі також організатор обов'язково публікує протокол торгів. Таким чином, в системі буде видно весь перебіг аукціону: хто, коли, які подавав ставки, виграв і став переможцем на аукціоні.

Передбачили й максимальний допуск учасників до аукціону. Електронний майданчик лише проводить ідентифікацію учасника. Останній сплачує гарантійні внески за участь в аукціоні. А кваліфікацію переможця у системі проводять вже після завершення аукціону.
По всім питанням звертайтесь:

Литвинчук Наталії (067-725-99-73)

керівник відділу продажів ТБ «OPEN TENDER»