Як викупити борг у банку за договором цесії

При оформленні кредиту у позичальника з'являються боргові зобов'язання перед фінансовою установою. Але при виникненні труднощів з погашенням позики заборгованість можна викупити. У цьому випадку роль кредитора переходить до третьої особи. Цим інструментом користуються колектори, але й фізособи можуть оформити викуп боргу у банку. Згідно з регламентом ФГВФО, такий варіант допустимий при ліквідації або банкрутстві банківської установи.

Юридичні основи викупу боргу у банку

Банки вдаються до такого рішення щодо злісних неплатників, від яких вони не очікують повернення коштів. Шляхом переуступлення права вимоги коштів іншій особі повертається частина грошей, тому всі "безнадійні" договори охоче виставляються на продаж. Вчинення процедури не суперечить законодавству. Норми, що регулюють діяльність банків, свідчать, що переуступлення заборгованості може проводитися:
В процесі викупу у банку третьою особою борг не анулюється. Незважаючи на фактичну зміну кредитора, основні позиції договору позики залишаються колишніми. Відмінністю для позичальника стають тільки оновлені реквізити для проведення платежів.

Що таке заставне майно банків?

Заставне майно банків – це майно, яке перейшло на баланс банків, які згодом були визнані неплатоспроможними. Подібні банки піддаються процедурі ліквідації, яка включає в себе формування так званої ліквідаційної маси. Цим займається Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за допомогою послідовної інвентаризації та обліку активів банків-банкрутів. Згодом ФГВ виставляє ці активи на продаж через електронну систему ProZorro.Продажі.

Найпоширенішими формами заставного майна на продаж є:

Особливості процедури за договором цесії

Викуп боргу у банку здійснюється за договором цесії, тобто відбувається переуступлення права вимоги. Першою стороною виступає фінансова установа, а другою - «інші особи». Закон конкретно не вказує, кого слід відносити до цієї категорії. Згідно з регламентом електронних торгів покупцем права вимоги може бути будь-яка особа крім боржника або поручителя за даним договором.
Викуп боргу за договором цесії зазвичай відбувається за двома схемами. Перший варіант передбачає перехід заборгованості у власність колекторського агентства, яке пропонує позичальникові розрахуватися відразу шляхом одноразової виплати або погашати кредит частинами. У другому випадку відбувається викуп боргу у банку фізичною особою, якого приваблює сам позичальник, після чого заборгованість списується.
Для боржника передача права вимоги третім особам вирішує відразу кілька проблем:
Привабливість подібної операції для покупця полягає в тому, що він купує борг за більш низьку ціну в порівнянні з розміром заборгованості, іноді менше ніж за 20%.
На майданчику https://eauction.open-tender.com.ua, який підключений до електронної системи Прозорро.Продажі та акредитований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, регулярно публікуються актуальні лоти за такими процедурами.

У яких випадках банк може реалізувати заставне майно?

Реалізація активів банків, що ліквідуються, може бути проведена після того, як закінчився термін погашення заборгованості і факт неплатоспроможності є документально підтвердженим. Під час складання первинного договору між банком і клієнтом обговорюються способи компенсації, обставини, які є ключовими в питаннях реструктуризації платежів, форс-мажори і т.д.

Купити заставне майно може будь-хто, навіть його колишній власник. Перспектива викупу боргу або купівлі застави є особливо привабливою в світлі того, що реалізація відбувається досить швидко.

Як реалізується заставне майно банків в Україні?

Реалізація майна боржників банків може здійснюватися на аукціоні. Другий варіант – переуступка боргових зобов`язань після узгодження з банком.

Аукціони з продажу активів банків можуть бути двох видів:

Що таке система ProZorro.Продажі і в чому її переваги?

З 2017 року продажі майна банків-банкрутів здійснюються в системі ProZorro.Продажі. Це забезпечує гарантію реалізації в максимально стислі терміни за найбільш адекватною ціною. Ця система працює за тими ж принципами, що і ProZorro, і забезпечує прозорість і відкритість проведення аукціону.

Головна мета функціонування системи ProZorro.Продажі – об`єднання всієї інформації про реалізовані заставні активи українських банків на одному порталі для забезпечення всіх зацікавлених осіб вичерпною інформацією про всі поточні лоти.

Переваги використання майданчика ТБ «OPEN TENDER»

Майданчик ТБ «OPEN TENDER» володіє всією інформацією з приводу застав, що реалізуються. Всі необхідні дані знаходяться на сторінці лота, виставленого на продаж. У разі виникнення додаткових питань можна зв`язатися з представником банку, його контакти знаходяться у вільному доступі.

Наші фахівці постійно перевіряють актуальність інформації про лоти, тому всі зміни відразу ж фіксуються і відзначаються на сторінці відповідного активу. Найбільш цікаві позиції можна легко відшукати, скориставшись розширеною системою фільтрів.По всім питанням звертайтесь до Литвинчук Наталії (067-725-99-73)

керівник відділу продажів ТБ «OPEN TENDER»